Sobota, 23. červen 2018 | Svátek má Zdeňka Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o člověku (lidech) - 14. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Čas dává každému člověku jeho skutečnou hodnotu. Reálnou cenu člověka nelze měřit, dokud není mrtvý, dokud se šum přátelství neutichne nad jeho popelem, až do rozlučkových projevů, úředních nebo laskavých. Poté se osobnost buď rozpadá, nebo vytrvá ve slávě obklopené světlem.Lao-c’
Příčina toho, proč řeky a moře přijímají úctu stovek horských potoků, spočívá v tom, že leží pod nimi. Tímto způsobem tedy mohou vládnout horským potokům. A tak moudrý člověk, který chce být nad druhými, se ponižuje. A aby se dostal před ně, staví se za ně tak že ačkoli stojí, nad nimi, nepociťují jeho váhu, a i když stojí před nimi, nechápou to jako nespravedlnost.
Konfucius
Uvidíš-li ušlechtilého, snaž se mu vyrovnat; uvidíš-li špatného, zpytuj své svědomí. [Až potkáš dobrého člověka, uvažuj, jak by ses mu vyrovnal, až potkáš nedokonalého člověka, jdi do sebe a zkoumej se.]
Adolf Hitler
Vycházelo se přitom ze zcela správného předpokladu, že ve velké lži je ukryt určitý faktor věrohodnosti, a že široké masy daného národa se v nejhlubším jádru svého srdce zkazí snadněji, než že by se vědomě a úmyslně staly nedobrými, pročež ve své primitivní prostotě citů padnouvelké lži za oběť snadněji, než malé, neboť samy zřejmě občas k malým lžím sahají. Podobná nepravda jim vůbec nepřijde na mysl, a ani příště neuvěří v možnost tak nehorázné drzosti hanebného překrucování... Největšími znalci těchto možností použití lží a pomluv byli vždy Židé. Vždyť i jejich celá existence je vybudována na jedné obrovské lži, totiž že se u nich jedná o náboženské bratrstvo, zatímco seto točí kolem jedné rasy. Jako taková ukřižovala jednoho z největších duchů lidstva s navždy platnou větou fundamentální pravdy: nazval je "největšími mistry lží". Kdo toto není schopen rozpoznat, nebo to rozpoznat nechce, nebude už nikdy na tomto světě schopen pomoci pravdě k vítězství. (Mein kampf)
Katharine Hepburnová
Nevybíráte si, do koho se zamilujete. Na světě je tak málo lidí, které je možno milovat...
V ničem neukazují lidé jasněji svou povahu jako v tom, čemu se smějí.
Che Guevara
Každý náš čin je bojovým pokřikem proti imperialismu, a zároveň bojová hymna za spojení lidí proti největšímu nepříteli lidstva: Spojeným státům americkým.
Che Guevara
Vím, že jsi mě přišel zabít. Střílej, ale jediné co zabiješ, bude člověk. (Che těsně před popravou)
Thomas Alva Edison
Alkohol je pro lidský mozek tím, čím je písek v ložiscích stroje. Obojí znemožňuje pracovní výkon.
Dale Carnegie
Nejhlubší podstatou lidské přirozenosti je potřeba být uznáván.
Každý člověk je zámožný, pokud má zdravé ruce a trochu rozumu.Bahá´u´lláh,
Všichni lidé byli stvořeni, aby nesli kupředu stále se rozvíjející kulturu… Žít stejně jako zvířata na poli, je člověka nedůstojno. Ctnosti, které přísluší jeho důstojenství, jsou trpělivost, slitovnost, soucit a dobrota vůči všem národům a pokolením země.
Lucius Annaeus Seneca
Naša mládež miluje prepych, je zle vychovaná, vysmieva sa predstaveným, vôbec si neváži starých ľudí. Dnešné deti sú hotoví tyrani. Nevstanú, keď do miestnosti vojde starší človek. Odvrávajú rodičom. Jednoducho povedané: sú veľmi zlé...!
Carlos Castaneda
Ja som šťastný, pretože som si zvolil pozerať sa na to, z čoho mám radosť, a moje oči si tak všímajú smiešne stránky vecí a ja sa tomu smejem. Toto som ti hovoril už nespočetnekrát. Človek si vždy musí svoju cestu vybrať srdcom, aby si počínal ako najlepšie vie, možno práve preto, aby sa mohol stále smiať.
Michelangelo Buonarroti
Láska sú krídla, ktoré dal Boh človeku, aby vystúpil až k nemu.
Budha | Citáty o člověku (lidech)
Nech človek prekoná zlobu iného človeka láskou, nech prekoná jeho špatnosť vlastným dobrom.
Brigitte Bardotová
Pre lásku nie je dôležité, aby sa k sebe ľudia hodili, ale aby boli spolu šťastní.
Oscar Wilde
Žít, to je nejzřídkavější věc na světě - většina lidí jenom existuje.
Oscar Wilde
Mladí lidé chtějí být věrní, a nejsou; staří chtějí být nevěrní, a nemohou.
Jan Werich
Kazdeho dne je svet lepsi nez vcerejsek, i kdyz lidi delaji vsechno proto, aby tomu tak nebylo.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt