Pondělí, 24. říjen 2016 | Svátek má Nina Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o člověku (lidech) - 118. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Je rozdíl mezi pasivním dobrem a aktivním dobrem. To druhé, dle mého názoru, znamená věnovat čas a energii tomu, aby člověk zmírnil bolest a utrpení. Vyžaduje to, aby člověk šel, vyhledal ty, jenž trpí a jsou v ohrožení; nikoliv pouze žít vzorně pasivním způsobem a nekonat zlo.

Nicholas Winton
Myslím si, že hodně lidí říká, že něco nejde udělat, protože to nikdy ani nezkusili. Je to jenom záminka. Většina věcí i zdánlivě nemožných tvrdou prací dosáhnout lze. Myslím, že je to vůle, co lidem často schází.
Ludwig Wittgenstein
Frazerův výklad magických a náboženských názorů lidstva není uspokojivý; představuje je totiž jako omyly. Wittgenstein Blue book 119
Ludwig Wittgenstein
Člověk se musí probudit k údivu - a národy možná také. Věda je způsob, jak je zase poslat spát. Wittgenstein Culture and value, str. 5.
Ludwig Wittgenstein
Pro skutečně zbožného člověka nic není tragické. Wittgenstein In: R. Rhees, Personal recollections, kap. 6.
Jsme typickými lidičky 20. století. Kdybychom si nenaříkali, necítili bychom se dosti moderními.
William Wordsworth
Ten člověk je mimo jakoukoli pochybnost šílenec. Ale v jeho šílenosti je něco, co mě zajímá víc než zdravý rozum Waltera Scotta (o Williamu Blakeovi)
Andy Warhol
Byl to jeden z mnoha večerů, kdy jsem žádal tak deset patnáct lidí o náměty, až mi jedna má přítelkyně položila správnou otázku: "Co máš nejraději?" A tak jsem začal malovat peníze.
Andy Warhol
To je neuvěřitelné, kolik lidí si do pokoje pověsí obraz elektrického křesla - zvlášť když barva obrazu ladí s barvou závěsu.
Andy Warhol
To nejkrásnější na této zemi je, že Amerika založila tradici, podle níž kupují nejbohatší spotřebitelé v podstatě tytéž věci jako chudí. Člověk sedí u televizoru, popíjí coca-colu a ví, že prezident pije colu, Liz Taylorová pije colu, a pomyslí si, ty můžeš pít také colu.
Někteří lidé, dokonce i inteligentní, tvrdí, že násilí může být krásné. Nedovedu to pochopit, vždyť jsou jen krásné okamžiky toho druhu nepociťuji jako krásné nikdy.

Andy Warhol
Moje filosofie zní: Každý den je novým dnem. Nedělám si velké starosti s uměním nebo s životem. Myslím si, že válka a atomová bomba mě zneklidňují, to ano, ale člověk proti nim většinou nic nezmůže.
Herbert George Wells
Naše skutečná národnost je člověčenství.
Herbert George Wells
Čím ošklivější nohy člověk má, tím lépe hraje golf - to je skoro pravidlem.
Herbert George Wells
Někteří lidé rozlišují tři typy problémů - ty které byly, ty které jsou a ty, které očekávají, že teprve příjdou.
Demokracie - klacek na otloukání lidu lidmi a pro lidi.
Oscar Wilde
Lidstvo neví kam jde, a proto nikdy nemůže nalézt cestu.
Oscar Wilde
Žít je nejvzácnější věc na světě; většina lidí jen bídně přežívá.
Oscar Wilde
Mladí lidé si myslí, že peníze jsou to nejdůležitější na světě. Když zestárnou, vědí to jistě.
Oscar Wilde
Dokonale poučený člověk - to je moderní ideál, ale hlava dokonale poučeného člověka, to je něco strašného. To je takový starožitný krám, samé obludnosti a samý prach, a každý předmět je tm oceněn vysoko nad svou hodnotu.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt