Čtvrtek, 27. říjen 2016 | Svátek má Šarlota a Zoe Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o člověku (lidech) - 104. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Bůh, který viděl vše, i člověka: takový bůh musel zemřít! Člověk nesnese, aby takový svědek žil.

Friedrich Nietzsche
Nikoli jejich láska k lidem, nýbrž bezmoc jejich lásky k lidem brání dnes křesťanům nás upalovat.
Friedrich Nietzsche
Člověk: živočich, který může slibovat..
Friedrich Nietzsche
Je člověk pouze omylem božím? Nebo bůh pouze mýlkou člověka?
Napoleon Bonaparte
Mučedníkem činí člověka věc sama, nikoli způsob smrti.
Lidé obyčejně chtějí tím se zdát, čím nejsou.
Richard Nixon
Uvědomujete si jakou zodpovědnost nesu? Jsem jediným člověkem co stojí mezi Richardem Nixonem a Bílým domem. -John Fitzgerald Kennedy [Kennedy během prezidentské kampaně v roce 1960.]
Walter O’Connell
Humor vyplývá z rozpoznání lidských paradoxů.
Tip O’Neill
Něco na tom chlápkovi asi bude, když ho lidé mají rádi. Chtějí, aby byl úspěšný. Samozřejmě že mu fandí, protože úspěšného prezidenta jsme už dlouhou dobu neměli... (o Reaganovi)
Barack Obama
Bruce Reed: Lidé nejdou za Obamou pro to, co udělal. Jdou za tím, co by udělat mohl.
Obamův bývalý asistent Dan Shomon: Lidé vždy měli sklon Obamu jaksi omlouvat. S tím jsem se u žádného jiného politika nesetkal. Měli pocit, že má jakési důležité poslání. A to on možná má.

Ehud Olmert
9. listopadu 2006 - v projevu k nově přistěhovalým vojákům [Jsme lidé, kteří milují stěžovat si na sebe a na stát, ale nemilujeme žádné místo na světě víc než Izrael. Je jen jeden domov a jeden národ, to je jednoduché. Myšlenka, že v Baltimore nebo v Los Angeles je život snazší, je lákavá, ale dějiny nás učí, že nikde není bezpečněji, než v naší zemi. Eretz.cz Výrok dne. [online]. [Cit.2008-03-30].]
Alexandr Ovečkin
Někdy bych rád řekl vtip, ale moje angličtina není dokonalá. Někdy lidé netuší, o čem mluvím.
George Orwell
Pro budoucnost anebo pro minulost, pro dobu, kdy myšlení bude svobodné, kdy se lidé budou lišit jeden od druhého a nebudou žít v samotě, pro dobu, kdy bude existovat pravda a kde věci, které se stanou, nebudou se moci odestát. Z věku uniformity, z věku osamocení, z věku Velkého bratra, z věku doublethinku - zdravím Vás!
George Orwell
Napadlo ho, jak je zvláštní, že může stvořit mrtvé lidi, ale živé ne. Soudruh Ogilvy, který v přítomnosti nikdy neexistoval, existoval nyní v minulosti a až se jednou zapomene na samotný akt podvrhu, bude existovat právě tak autenticky a na základě stejných důkazů jako Karel Veliký nebo Julius Caesar.
Nejúděsnější na tom všem není, že člověka mohou zabít za to, že smýšlí jinak, ale to, že by mohli mít pravdu.
George Orwell
V kritických chvílích člověk nebojuje s vnějším nepřítelem, ale vždycky s vlastním tělem.
George Orwell
Napadlo ho, že život tohohle člověka je jedno velké divadlo a že z pudu sebezáchovy si nemůže dovolit vypadnout ani na chvíli z role.
George Orwell
"Jste ochotní obětovat svoje životy?" "Ano." "Jste ochotní vraždit?" "Ano." "Páchat sabotážní činy, které mohou způsobit smrt stovek nevinných lidí?" "Ano." "Zradit svou vlast cizí mocnosti?" "Ano." "Jste ochotní podvádět, falšovat, vydírat, kazit děti, distribuovat návykové drogy, podporovat prostituci, rozšiřovat venerické nemoci - dělat cokoli, co by mohlo demoralizovat Stranu a oslabit její moc." "Ano." "Kdyby například sloužilo našim zájmům vychrstnout dítěti do tváře kyselinu sírovou - jste ochotní to udělat?" "Ano." "Jste ochotní zříci se své totožnosti a žít do konče života jako číšnice nebo přístavní dělník" "Ano." "Jste ochotní spáchat sebevraždu, když vám to nařídíme" "Ano." "Jste ochotní, vy dva, se od sebe oddělit a nikdy už jeden druhého nespatřit" "NE!" vpadla Julie.
George Orwell
Po celou historickou dobu, možná už od konce mladší doby kamenné, byly na světě tři druhy lidí: Ti nahoře, Ti uprostřed a Ti dole. ... Cíle těchto tří skupin jsou naprosto neslučitelné.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt