Pondělí, 23. duben 2018 | Svátek má Vojtěch Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o člověku (lidech) - 103. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Lidé se mě ptají, proč stále píšu o smrti. Ale říkám si, že až budu mrtvý, nebudu už o smrti muset přemýšlet, tak na ni raději myslím nyní. Někteří lidé tvrdí, že smrt je neustále s vámi, teď a tady.. A něco na tom bude.Motoori Norinaga
Hluboká emoce je výrazem čistého lidského srdce.
William Nygaard
Myslím si, že je velmi důležité to, že Jostein Gaarder jako známý člověk v norské společnosti a jako mezinárodně uznávaný autor je ochoten vzít na sebe břemeno ve jménu svobody projevu: vykročit a kritizovat citlivé problémy týkající se izraelsko-libanonské války.
Matti Nykänen
Život je nejlepší čas člověka.
Matti Nykänen
Já jsem Rus, i když nenosím červenou, jsem komunista, ale jen to hraji. Vlastně jsem člověk, který chodí a mluví do telefonu.
Myslím, že autentickou pravici čili ty, kteří pokládají za největší statek svobodu, tvoří tak čtvrtina Čechů. A bojím se, že tak je to už pomalu v celé Evropě. Když dáte na billboard nápis "Kolo do každé rodiny" a poukážete na to, že boháči mívají kola dvě, najde se mnoho lidí, kteří spravedlnost vidí v tom, že jedno kolo je třeba boháčům vzít a dát ho těm, co ho nemají.
Núr al-Hussain
Jen málo lidí ze Západu si uvědomuje, že islám dal v 7. století ženám politická, zákonná a společenská práva, o nichž se západu ani nezdálo, práva o něž dokonce ženy v USA a jinde na světě musely bojovat ještě ve 20. století.
František Němec
Jsem nudný člověk. I se svou ženou jsem už asi třicet let.
Friedrich Nietzsche
Bůh, který viděl vše, i člověka: takový bůh musel zemřít! Člověk nesnese, aby takový svědek žil.
Friedrich Nietzsche
Nikoli jejich láska k lidem, nýbrž bezmoc jejich lásky k lidem brání dnes křesťanům nás upalovat.
Člověk: živočich, který může slibovat..Friedrich Nietzsche
Je člověk pouze omylem božím? Nebo bůh pouze mýlkou člověka?
Napoleon Bonaparte
Mučedníkem činí člověka věc sama, nikoli způsob smrti.
Jan Neruda
Lidé obyčejně chtějí tím se zdát, čím nejsou.
Richard Nixon
Uvědomujete si jakou zodpovědnost nesu? Jsem jediným člověkem co stojí mezi Richardem Nixonem a Bílým domem. -John Fitzgerald Kennedy [Kennedy během prezidentské kampaně v roce 1960.]
Humor vyplývá z rozpoznání lidských paradoxů.
Tip O’Neill
Něco na tom chlápkovi asi bude, když ho lidé mají rádi. Chtějí, aby byl úspěšný. Samozřejmě že mu fandí, protože úspěšného prezidenta jsme už dlouhou dobu neměli... (o Reaganovi)
Barack Obama
Bruce Reed: Lidé nejdou za Obamou pro to, co udělal. Jdou za tím, co by udělat mohl.
Barack Obama
Obamův bývalý asistent Dan Shomon: Lidé vždy měli sklon Obamu jaksi omlouvat. S tím jsem se u žádného jiného politika nesetkal. Měli pocit, že má jakési důležité poslání. A to on možná má.
Ehud Olmert
9. listopadu 2006 - v projevu k nově přistěhovalým vojákům [Jsme lidé, kteří milují stěžovat si na sebe a na stát, ale nemilujeme žádné místo na světě víc než Izrael. Je jen jeden domov a jeden národ, to je jednoduché. Myšlenka, že v Baltimore nebo v Los Angeles je život snazší, je lákavá, ale dějiny nás učí, že nikde není bezpečněji, než v naší zemi. Eretz.cz Výrok dne. [online]. [Cit.2008-03-30].]
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt