Pondělí, 16. leden 2017 | Svátek má Ctirad Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o čase - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Ach, vy mladí, neznáte cenu času!

John Hoyer Updike
Tělo každého z nás jsou hodiny, jimiž ubývá čas. Ač mlád, slyším odtikávat proteinové kyseliny... Čím starší jsme a čím méně jiter nám zbývá, tím hlouběji nás bodne a probudí dýka svítání.
Boris Leonidovič Pasternak
Naše najnevinnejšie "dobrý deň" a "zbohom" by nemali nijaký zmysel, keby čas nebol popretkávaný jednotou životných udalostí, totiž križujúcim sa pôsobením každodennej hypnózy. (Sprievodný list, 1930)
Lev Nikolajevič Tolstoj
Musíme žiť tak, ako by sme mali iba hodinu času na vybavenie toho najdôležitejšieho. A zároveň tak, ako by to, čo robíme malo pokračovať i vo večnosti.
Anne Carsonová
Nobelova cena idealizuje pojem pokroku. Můj problém je v tom, že nevěřím v pokrok a mám pochybnosti o tom, jak chemie přispívá k mé lidskosti ... Teď, kdy jsme zaplavili svět kalíšky z pěnového polystyrenu, oxidy uhlíku a ozonovými dírami, přišel možná čas ... na chvilku se zastavit a věnovat pozornost skutečnému vztahu mezi lidskostí a pokrokem.
Milan Zelený | Citáty o čase
Den má 86400 vteřin. Tedy 86400 okamžiků. Proč lidé, kteří nemají čas, obvykle udělají tam málo práce? Nerozumějí okamžikům.
Ilja Arnoldovič Ilf
Pití vína předpokládá nepočítání času a umění konverzace. Proto Američané pijí whisky.
Epikúros
Jen malý vliv má na moudrého člověka náhoda, největší a nejhlavnější věci spravoval a po všechen čas v životě spravuje a bude spravovat rozum.
Jan Werich
Čas si vymysleli ľudia, aby vedeli, od kedy do kedy a čo za to. [Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to. (čes.)]
Maro Publius Vergilius
Krátký a nenávratný je pro všechny čas života.
Guy Gilbert | Citáty o čase
Počúvajte "výkrik mládeže": "Je na čase, aby sme si spolu sadli a spojili svoje sily, žeby sme našli riešenia problémov predmestí". [Paríž, Francúzsko, noviny La Croix (24. január 2004)]

Josef II.
"Jak toho času panovat počal, jak ale na jeho císařský trůn dosedl, tu hned potokové blaženosti téci počaly, neboť od roku 1781 každej tejden patenty a nový zemský nařízení pro všeobecný blaho od něj přicházely, nebo ještě mnoho k vykořenění a napravení zlých věcí měl."
Lucius Annaeus Seneca
Žádné skrblení nezasluhuje úcty, kromě toho, které se týká času.
Ladislav Muška
Žádné lidské neštěstí nedokáže vzdorovat času. Štěstí také ne.
František Vymazal
Čas zdá se zabíjí i zločiny.
Nikdy niesom toľko zaneprázdnený ako vo svojom voľnom čase.
Marcus Aurelius
Čas věnovaný ženě není ztracený. Je pouze promarněný.
Platón
Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem.
Theodor Fontane
Vše, co čas přinese, je schopen též odnést.
André Maurois
Starnutie nie je nič iné než zlozvyk, na ktorý naozaj zamestnaný človek nemá čas.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt