Pátek, 28. duben 2017 | Svátek má Vlastislav Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o čase - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
S vášněmi nutno spěchat, s láskou nikoliv. Ta se vždy objeví na scéně v příhodný čas.
Ptahhotep
Služ svému duchu po celý svůj život, nečiň více, než se ti nařizuje, a neubírej času vyměřeného potřebám tvého srdce.
Woody Allen
Zdálo se že svět je rozdělen mezi dobré a špatné lidi. Ti dobří lépe spali… zatímco ty špatní si podle všeho daleko víc užívali čas, kdy byli vzhůru.
Edmondo de Amicis
Malá láska sa časom zmení v priateľstvo, veľká v nenávisť.
Juli Zehová
Tihle mladí lidé po ničem netouží, nemají žádné přesvědčení, o ideálech ani nemluvě, neusilují o konkrétní povolání, nechtějí mít ani politický vliv, ani šťastné manželství, nechtějí mít ani děti, ani domácí zvířata, ani vlast a netouží ani po dobrodružství nebo revoltě, ani po klidu a míru v tradičním duchu. Kromě toho už nechápou zábavu jako hodnotu. Volný čas a pracovní čas jsou stejně namáhavé a liší se především tím, zda se peníze vydělávají, nebo vydávají. -str.270-271
Karel Poláček | Citáty o čase
Když má muž vážné úmysly, to není nic zvláštního, ale muž, který má slušné příjmy, a přitom má vážné úmysly - to je za dnešního času zvláštnost!
Richard Dawkins
A, samozrejme, záhadnou vecou je: Odkiaľ táto všetka zložitosť pochádza? Odkiaľ pochádzajú všetky tieto informácie? K tomu nemožno prísť náhodou . Je to absolútne nepredstaviteľné, že by ste mohli dostať niečo tak zložitého ako vták, a rovnako konštruované ako vták, alebo človeka, alebo ježka, púhou náhodou. To je úplne vylúčené. To, aby sa z ničoho, zo žiadnej zložitosti, zo žiadnej informácie, dospelo k extrémnej zložitosti modernej živej bytosti, sa v jednom kroku náhody jednoducho nemohlo stať. To by bolo ako hádzanie kockou tisíckrát a stále získanie šestky zakaždým. To neprichádza do úvahy. Avšak ak dovolíte kúsok šťastia v niektorej generácii, a potom kúsok šťastia v budúcej generácii, a ešte raz kúsok šťastia v ďalšej generácii, potom sa kumulatívne pridaním tohto kúsku šťastia krok za krokom, a opäť krok za krokom, môžete prepracovať z ľubovoľného stupňa jednoduchosti do ľubovoľného stupňa zložitosti. Všetko, čo potrebujete, je len dosť času. Takže odkiaľ sa [táto zložitosť] zobrala? Pochádza z postupného prírastkového procesu evolúcie prirodzeným výberom. (DVD: "From frog to a prince" 4:28)
George Bernard Shaw
Žádný muž, který dělá něco tak vážného na tomto světě, nemá dost času a peněz na takové dlouhé a nákladné lovy, jakými jsou lovy na ženy.
Arthur Hailey
Když se člověk rozhodne něco udělat, čas si vždycky nějak najde.
Publilius Syrus
Dva krát zvíťazí ten, kto v čase víťazstva vyhrá sám nad sebou. [Bis vincit qui se vincit in victoria (la)]
Mimochodem nebezpečí globalizace spočívá v tom, že utváří omezenou skupinu překládaných autorů ze silných jazyků, zatímco o těch ostatních se ani nedozvíme. Začali jsme žít ve zhuštěných referátech, ve stručných doslovech a rychlých recenzích, které nám popisují knihy, jež si nestihneme přečíst, protože nemáme čas. Jsme uvězněni v metatextovosti, jíž ještě vzdoruje jediný žánr - a tím je poezie.
Wojciech Kuczok
Nikdy nikomu neřeknu "za mých časů", protože žádný z časů nebyl můj, dokonce i když jsem ho měl. (Gnój)
Platón
Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem.
Vladimír Jiránek
Lidi by k sobě mohli být slušní a laskaví po celý rok. Ale kde na to mají brát čas?
Joffre Dumazedier
Po práci, která oslabuje ducha, následuje obyčejně fádní volný čas.
Andrew Huxley | Citáty o čase
Člověk si nemůže dovolit býti jiným před obědem a jiným po obědě. Nesmí připustit, aby čas nebo jeho útroby a účet v bance určovaly jeho životní filozofii. Musí si vytvořit svůj mravní rámec, který zajistí stálost jeho osobnosti.
Miguel de Unamuno
Život je třeba měřit dříve podle hloubky než podle délky, myšlením dřív než časem.
Albert Camus
Nemáme čas býti sami sebou. Máme jen čas být šťastni.
Arthur Halley
Když se člověk opravdu rozhodne něco udělat, čas se vždycky najde.
Antoine de Saint-Exupéry
Byl to obchodník s patentními pilulkami utišujícími žízeň. Když člověk jednu polkne nemusí týden pít. "Proč to prodáváš?" zeptal se malý princ. "Je to velká úspora času," odpověděl obchodník. "Znalci to vypočítali. Ušetří se padesát tři minuty za týden." "A co udělá s těmito padesáti třemi minutami?" "Co kdo chce..." Kdybych já měl padesát tři minuty nazbyt, řekl malý princ, šel bych docela pomaloučku ke studánce...
© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt