Úterý, 19. červen 2018 | Svátek má Leoš Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o čase - 4. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Sókratés | Citáty o čase
Nyní je čas - pro mě, abych zemřel, a pro vás, abyste žili. Pouze Bůh ví, kdo z nás je na tom lépe.Lucius Annaeus Seneca
Život měříme skutky a ne časem.
Láska způsobuje, že nepozorovaně mine čas, a čas způsobuje, že nepozorovaně mine láska.
Murphy
Meskimenův zákon: Nikdy není dost času na to, aby se to udělalo dobře. Ale vždycky je dost času na to, aby se to udělalo znovu.
Georg Christoph Lichtenberg
Lidé, kteří nemají nikdy čas, pracují nejméně.
André Kostolany | Citáty o čase
Mnozí kapitalisté stráví třetinu života tím, jak kapitál vytvořit, třetinu času, jak jej uchránit, a poslední třetinu úvahami, jak jej odkázat.
Lee Iacocca
Základem úspěchu je vybrat si pravý čas. Přijít s něčím moc brzo je stejně špatné jako přijít moc pozdě.
Miroslav Horníček
Čas je pojem relativní a den může mít hodnotu pěti minut anebo šedesáti dvou hodin, což záleží na tom, co v něm prožijeme.
Aristotelés
Každý se může rozhněvat, to je snadné. Ale rozhněvat se vůči správné osobě, ve správný čas, pro správný účel a do správné míry - to není v moci každého a to snadné není.
Marek Vácha
Jsem přesvědčen (málo naplat, jsem věřící křesťan) že Bůh je schopen stvořit svět ve vteřině, během sedmi dnů nebo, jestli chcete, během evoluce. Čas vnímám tak, že se v určitém slova smyslu nacházíme v šesti dnech stvoření. Připomíná mi to nějakou fugu, choreografii. Neustále vznikají nové druhy.
Tisíckrát sekne do větví zla ten, kdo má namířeno na kořen, a možná že ten, kdo věnuje nejvíce času a peněz nuznému, svým způsobem života nejvíce rozplizuje bídu, kterou se marně snaží zmírniti. Je jako pobožný otrokář, který obětuje výnos každého desátého otroka na to, aby ostatní nemusili v neděli pracovati.Matka Tereza
Otec a matka mají mnoho práce a nemají na dítě čas..toto jsou věci, které ničí mír.
Jean de La Bruyere
Lidé litují, jak špatně využili času, který je už za nimi, ale to je nepřivede vždy k tomu, aby lépe využili času, který jim k životu zbývá.
John Irving
Lidská paměť je stvůra; člověk zapomíná - paměť nikdy. Všechny vzpomínky ukládá. Některé věci pro nás střádá, jiné před námi ukrývá - a po čase je vyvolává do našeho vědomí zcela podle své vlastní vůle. Člověk si myslí, že má paměť; ale ona má jeho.
Anton Srholec
Najväčšia hodnota je čas...zabíjanie času je najväčší zločin.
Krátky čas života je dostatočne dlhý na dobrý a čestný život.
Tomáš Baťa
Nemôže byť bohatstvo tam, kde sú ľudia zamestnaní vzájomným podvádzaním. Nemajú čas na vybudovanie hodnôt, teda ani na vytvorenie bohatstva.
Walther
Časy se stále mění a my se měníme s nimi.
Gerhard Uhlenbruck
Nedostatkem naší doby je nedostatek času.
Torquato Tasso
Ztracen je všechen čas, jež neproměníme v lásku.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt