Pátek, 28. říjen 2016 | Svátek má Státní svátek Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o čase - 33. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Chuck Daly | Citáty o čase
Co dokázal přinést Detroitu a jeho pověsti ... to je jako Scotty v jeho sportu. Vysloužili si právo být výjimeční. Myslím, že pro lidi, kteří jsou skuteční basketbaloví nebo sportovní fanoušci v Detroitu, zůstane mnoho hodnotných vzpomínek. To je něco zvláštního. Ale také si myslím, že musíte přestát zkoušku času, aby si vás vážili tímhle způsobem - jako Scottyho nebo pana Dalyho. [Mike Babcock]

Marcus Tullius Cicero
Historia vero testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae, nuntia vetustatis. Dějiny jsou svědky časů, světlem pravdy, živou pamětí, učitelkou života a poslem minulosti.
Marcus Tullius Cicero
O tempora, o mores! Jaké to časy, jaké to mravy!
James Callaghan
Existují dva typy ministrů financí: někteří odchází v hanbě, a jiní v pravý čas.
Giordano Bruno
Věda slouží k poznání sebe sama a vlastní úlohy v prostoru a čase. Porozumíme-li zákonům, které řídí přírodu, pochopíme i to, co řídí nás, a naopak.
Již není čas na slova, ale na činy a rozhodnutí. Šéfka krajně pravicové Národní Fronty (Marine Le Penová) nenabízí žádné řešení. To my musíme ukázat, že máme řešení. Je nutné uklidnit Francouze ohledně všech migrací obyvatel ze Středomoří. Konec konců, dejme je do lodí! Musíme zajistit bezpečnost ve Francii.
Anita Brooknerová
Mrhání časem v mládí bývá někdy jediná svoboda, kterou člověk v životě má.
Uwe Boll
Pokud někdo natáčí film o německých hrdinech - Stauffenbergovi nebo sourozencích Schollových - peníze se pro něj najdou vždy, stejně jako vysílací čas v televizi a pozvánky na festivaly. Stačí se ale pokusit ukázat, jak to bylo v Osvětimi, a hned narážíte na překážky.
Syd Barrett
Šlapu zpáteční cestou. Většinou jen plýtvám časem.
Mourid Barghouti
Lidé se uchylují k poezii jen v časech nespravedlnosti - časech společného mlčení - časech, kdy nejsou schopni slov ani činů. Veršům, jež šeptají a napovídají, mohou naslouchat jen lidé svobodní.
Roy Ward Baker | Citáty o čase
Během desetitýdenního natáčení ve studiu jsem se naučil tolik o filmové režii tolik, jako Idid po zbytek času, co jsem strávil v Gainsborough. (o spolupraci s Alfredem Hitchcockem na filmu Zmizení staré dámy)

Aristotelés
Čas věci rozdírá. Vše stárne pod mocí Času a je zapomenuto, jak Čas mine.
Konrad Adenauer
Pakliže člověk myslí jenom na potíže, nezbývá mu již na nic jiného čas.
Konrad Adenauer
Obzvlášť v politice by nikdo neměl dělat žádné předpovědi do budoucna. Z tohoto důvodu zůstávám klidným a obhajuji pouze to, co jsem poznal jako pravdivé, kladné a správné. I když něco vyžaduje čas než to dospěje k úspěchu, měl by člověk zůstat při tom, co poznal jako správné a pravdivé. Samozřejmě, že to vyžaduje trpělivost, ale to je podle mého názoru jediná možná politika se kterou nakonec s úspěchem porazíme komunismus.
Richard Dawkins
A, samozrejme, záhadnou vecou je: Odkiaľ táto všetka zložitosť pochádza? Odkiaľ pochádzajú všetky tieto informácie? K tomu nemožno prísť náhodou . Je to absolútne nepredstaviteľné, že by ste mohli dostať niečo tak zložitého ako vták, a rovnako konštruované ako vták, alebo človeka, alebo ježka, púhou náhodou. To je úplne vylúčené. To, aby sa z ničoho, zo žiadnej zložitosti, zo žiadnej informácie, dospelo k extrémnej zložitosti modernej živej bytosti, sa v jednom kroku náhody jednoducho nemohlo stať. To by bolo ako hádzanie kockou tisíckrát a stále získanie šestky zakaždým. To neprichádza do úvahy. Avšak ak dovolíte kúsok šťastia v niektorej generácii, a potom kúsok šťastia v budúcej generácii, a ešte raz kúsok šťastia v ďalšej generácii, potom sa kumulatívne pridaním tohto kúsku šťastia krok za krokom, a opäť krok za krokom, môžete prepracovať z ľubovoľného stupňa jednoduchosti do ľubovoľného stupňa zložitosti. Všetko, čo potrebujete, je len dosť času. Takže odkiaľ sa [táto zložitosť] zobrala? Pochádza z postupného prírastkového procesu evolúcie prirodzeným výberom. (DVD: "From frog to a prince" 4:28)
Stefan Zweig | Citáty o čase
Šťastný člověk nevnímá čas.
Taberová
Potřebujeme čas ke snění, rozpomínání, čas k dosažení nekonečna. Potřebujeme čas, abychom byli sami sebou.
George Bernard Shaw
Žádný muž, který dělá něco tak vážného na tomto světě, nemá dost času a peněz na takové dlouhé a nákladné lovy, jakými jsou lovy na ženy.
Vladimír Solovjov
Čas je jako datel, nemilosrdně odměňuje každý ztracený okamžik.
Lucius Annaeus Seneca
Žít je to poslední, nač má zaneprázdněný člověk čas, a není nic těžšího, než vědět, jak žít. Odborníků v jiných oborech je všude plno, některé z těchto nauk, jak se zdá, si osvojili úplní chlapci tak dobře, že by v nich mohli dávat i hodiny: žít se však musíš učit po celý život.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt