Středa, 23. květen 2018 | Svátek má Vladimír Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o čase - 10. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
"Zvyky jsou v plynutí času totéž co domov v prostoru."Barack Obama
Překvapuje mě, kolik volených státních činitelů - i těch dobrých - stráví spoustu času mluvením o mechanismech politiky místo toho, aby se věnovali skutečně podstatným věcem. To je ta jejich mentalita, ten jejich prvořadý zájem udržet si křeslo nebo posouvat svoji kariéru kupředu...
Freddie Mercury
Proč takhle maříte čas? Musíte definovat mnohem originálnější písně. Musíte mnohem jasněji definovat způsob vašeho hudebního vyjadřování. Kdybych byl vaším zpěvákem, věděl bych jak na to.
Brian May
Kupodivu jsem docela šťastný, že opět chvíli nosím ten Queenovský klobouk. Muzikál mě a Rogera opět přivedl k dohromady. Šlo nám to velmi dobře a trochu jsme si spolu i zahráli. Hráli jsme na královnině jubileu, takže naše další společné hraní je ve hvězdách. Můžeme být, my nemůžeme být Queen jako ve starých časech, ale můžeme se pohybovat v této oblasti a já nakonec cítím, navzdory všem mým předešlým protestům, že jsem v tom šťastný.
Emmanuel Lévinas
Mít vědomí znamená právě mít čas.
Pavel Kosorin | Citáty o čase
Přirovnávat Boha k hodnému dědečkovi se mi nezdá úplně špatné - děda byl jediný, kdo si na mne dovedl udělat čas.
Jan Amos Komenský
Co nevytvoříte v čase, který je Vám vyměřen, nikdo to za Vás již nevykoná.
Šlomo Radomír Kučera
Strašně nerad říkám, že bych měl nějaký svátek raději než všechny ostatní. To, co je důležité, totiž není jeden konkrétní svátek, ale celá ta idea. Tedy zasvětit určitý čas v roce vzpomínání: na Pesach vyjití z Egypta, na Šavuot darování tóry, na Sukot boží prozřetelnost, která nás zaopatřuje vším potřebným. A teprve z celkového spojení vyplývá síla, kterou ty svátky mají.
Wojciech Kuczok
Nikdy nikomu neřeknu "za mých časů", protože žádný z časů nebyl můj, dokonce i když jsem ho měl. (Gnój)
Erazim Kohák
Život, to je průsečík času s věčností. Žijte jej podle toho.
Stephen King | Citáty o čase
Časy se mění a všechno je stále větší, kromě nás. (Srdce v Atlantidě)Dionysis Kapsalis
Mimochodem nebezpečí globalizace spočívá v tom, že utváří omezenou skupinu překládaných autorů ze silných jazyků, zatímco o těch ostatních se ani nedozvíme. Začali jsme žít ve zhuštěných referátech, ve stručných doslovech a rychlých recenzích, které nám popisují knihy, jež si nestihneme přečíst, protože nemáme čas. Jsme uvězněni v metatextovosti, jíž ještě vzdoruje jediný žánr - a tím je poezie.
Ladislav Jakl
Na některé fráze jsme si zvykli, proto nám již nezní absurdně. Třeba fráze, že jisté opatření dá lidem práci. Copak práce sama o sobě je dobrou věcí? Práce bolí, jsou z ní mozoly. Bere čas, který by mohl člověk příjemně proflákat. Práce je užitečná pouze svým produktem! Nedávejme nikomu práci! Práce musí mít smysl.
Elbert Hubbard
Povaleč má vždycky správný čas.
Alois Hába
Žádná melodie se nevrací, právě tak jako čas, který se nikdy nevrací.
Michael Frayn | Citáty o čase
Nepodceňujte, jak může být bolestivé, být uvězněn ve vztahu, kdy máte po většinu času pocit, že byste chtěli být v jiném. Je to prostě utrpení. Potřebujete soucit. A pokud u toho jsou děti, jen dále přispívají k pocitu viny.
Erasmus Rotterdamský
Dovedně v pravý čas bláznem se tvářit, toť největší moudrost.
Maarten Doorman
Kdo vyráží do přírody, zažívá neurčitý pocit vznešenosti. Kde v jiných kulturách a časech člověk spíše chodil, plahočil se či plížil, tam se západní člověk od dob romantismu prochází. Nevláčí s sebou plody, dřevo nebo usmrcená zvířata, ale Rousseaua, Schuberta, Wackenrodera, Wordsworthe a Caspara Davida Friedricha.
Albert Camus
Nemáme čas, abychom se stali sami sebou. Máme pouze čas být šťastní.
Sergio Bambarén
V živote prichádza čas, keď nezostáva nič iné, len ísť svojou vlastnou cestou.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt