Úterý, 22. srpen 2017 | Svátek má Bohuslav Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o bolesti - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Říká se čas zahojí všechny rány. Nesouhlasím. Rány přetrvávají. Čas a rozum chrání duševní zdraví, rány zakrývají jizvy a bolest ustupuje, ale nikdy nezmizí.Jean-Jacques Rousseau
Nikdy nebudu dbát, aby se Emil neporanil... Snášet bolest je první předmět, kterému se má učit a který bude potřebovat nejvíce.
Jean Dutourd
Žena opravdu někdy zvířecky trpí láskou, totiž snáší svoje neštěstí, jako zvíře snáší bolest, nesnaží se uzdravit, umí se jenom chvět a lízat si ránu.
Jan Blahoslav
Ptáčník, když lapí ptáka a chce ho okrotiti, vytrhá mu brky větší a menších nechá, aby mohl poletovati a běhati; tak ďábel, když lapí člověka, vytrhá mu brky větší jako lásku, trpělivost a nechá mu menších, jako postu, skutku milosrdného, do kostela choditi, aby se v tom proletoval.(Pravé povědění, velmi mnoho v sobě zdržující) (Pochodně zažžená)
Jean de La Bruyere
Smrt přichází jen jednou a dává se pociťovat v každou chvíli života: je horší ji tušit než ji vytrpět.
Trpělivost se raduje ze strastí.
Oscar Wilde
Láska už není v módě. Zabili ji básníci. Napsali toho o ní tolik, že lidé už na lásku nevěří. Nepřekvapuje mě to. Pravá láska totiž trpí a mlčky snáší utrpení.
Cesare Pavese
S člověkem, který trpí, se jedná jako s ožralými: No tak nech toho, ale tak už dej pokoj, ale tohle ne, no tak už dost.
Yoko Ono
Byla jsem z toho obviňovaná hned od začátku. Lidé se mnou odmítali mluvit, anebo byli drzí a hrubí. Bylo to těžké a moc mně to bolelo. Mohla jsem se otočit a utéct, ale to bych nikdy neudělala. Každý den jsem si připomínala jaké mám štěstí. Potkala jsem muže, kterého jsem milovala, netrpěli jsme hladem, nebyli jsme nemocní. Jen tohle nás tížilo a museli jsme oba v sobě najít sílu to potlačit. A vlastně to byla dobrá škola. Beatles byli skupinou čtyř mužů. Velice silná čtveřice. A věřte mi, že ani já bych je nedokázala zlomit. A ani jsem nechtěla. Rozešli se, protože dosáhli vrcholu a čekali na ně nové začátky. Chtěli to tak.
Hans Christian Andersen
Láska je rozkoš, ale působí bolest.
Nejvděčnější reakci vyvolávají jarní květiny jako poslové ročního období, na které každý netrpělivě čeká jako na lásku.Jean Dutourd
Originalita není člověku dána, je to výsledek trpělivé námahy, tápání a omylů.
Jim Morrison
Násilí se bojíme méně než svých vlastních pocitů. Osobní, soukromá, osamělá bolest je děsivější, než ta, kterou může způsobit kdokoliv jiný.
Alphonse Allais
Velký talent, to je tuze velká netrpělivost.
Lucius Annaeus Seneca
Smrt je odpoutáním od všech bolestí a hranicí, kterou naše utrpení již nepřekročí. Smrt nás ukládá do toho klidu, kde jsme spočívali před svým narozením.
Těžké je mlčet, když cítíš bolest.
Pierre Abélard
Rozkoš lásky jsou pouta, která svědí a pak se bolestně zařezávají.
Nino Salvaneschi
Bez lásky sa nedá žiť, bez bolesti sa nedá milovať.
Diana Frances Spencerová
Věděla sem o jejich vztahu. Nic vás nezasáhne bolestivěji než vědomí, že muž, kterého milujete, věnuje své city jiné ženě. Nemohla jsem však nic dělat. Naše manželství se sestávalo ze tří lidí, což je trochu moc na jeden pár.
John Hoyer Updike
Jeden zdravý nuditel spotřebuje ročně jedenapůlnásobek své váhy ve formě trpělivosti svých bližních.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt