Neděle, 18. únor 2018 | Svátek má Gizela Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o Bohu, náboženství a víře - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Na polopravdách je nejnebezpečnější, že skoro vždy se věří té nesprávné polovině.Karel Schwarzenberg
Domnívám se, že člověk se nemá za to, co je, ani stydět, ale ani se povznášet. Prostě si říct - Pán Bůh tě postavil sem a nalož s tím, jak můžeš nejlépe. (V rozhovoru pro knihu Renáty Holčákové Ztráty a nálezy v životě.)
Antonín Koniáš
Věří všemu, co učí římská církev, avšak leccos mu v katolicismu připadá zbytečné, jako očistec, zpověď nebo poutě. (svým nadřízeným o Františku Antonínu Šporkovi v dopise z 19. února 1729)
Alain-Fournier
Bůh, to je vlastně víra sama.
Isaac Newton
Za starých čias zadávali matematické úlohy bohovia, napríklad zdvojenie kocky pre vymeranie rozmeru Délskeho obetného kameňa. Potom nastalo druhé obdobie, keď úlohy zadávali polobohovia: Newton, Euler, Lagrange. Teraz je tretia etapa, úlohy zadáva praktická činnosť. (Pafnutij Ľvovič Čebyšov)
Píle je na nic, když bůh nedal talent.
Neznámý autor
Kdo snadno uvěří, snadno je oklamán.
Jan Blahoslav
Chválíme víno a chválíme i pití neb užívání vína bez opilství a opilých nechválíme, a summou nechválíme zlého užívání dobrých od Boha daných věcí, abusus non foliit rem. Dobrý jest meč, avšak někomu dobře, jinému zle posloužiti může. (Filipika proti misomusům) 1567
Dietrich Bonhoeffer
Osobní odvaha však může vyrůst jen ze svobodné odpovědnosti svobodného muže. Němci začínají teprve objevovat, co to znamená svobodná odpovědnost. Spočívá na jediném Bohu, který žádá svobodnou odvahu víry k odpovědnému činu a který tomu, jenž přitom zhřeší, slibuje odpuštění a útěchu.
Ježíš Kristus
Svet potrebuje Božích šialencov ... akým bol Kristus, alebo sv. Vojtech, Stanislav, alebo Makximilián Mária Kolbe ... ktorí mali odvahu milovať a neodradila ich žiadna obeta. [Światu ... potrzeba Bożych szaleńców, ... jak Chrystus, jak Wojciech, Stanisław czy Maksymilian Maria Kolbe ..., którzy będą mieli odwagę miłować i nie cofną się przed żadną ofiarą.]
Posláním vědy je hledat ta nejjednodušší vysvětlení složitých skutečností. Snadno podléháme omylu, že skutečnosti jsou jednoduché, protože jednoduchost je to, co hledáme. Vůdčím mottem každého filosofa přírody by tedy mělo být "Hledej jednoduchost - a nedůvěřuj jí".Pavel Kosorin
Opevnená cirkev je ohrozená cirkev, pretože pevnosti priťahujú nepriateľov.
George Washington
Je nemožné správne svetu vládnuť bez Boha a Biblie.
Josef II.
"... tyto společnosti, ponechané bez náležitého dozoru, mohly by se zvrhnout do výstředností, nebezpečných pro náboženství, řád a mravy. Mně sice jejich tajemství nejsou známa, přece však vím, že skutečně udělaly leccos dobrého pro nejbližší, chudé a pro šíření vzdělanosti…"
Bhagavadgíta
Toho, kdo se povznesl nad dobro i zlo, kdo je stejný k příteli jako k nepříteli, kdo Boha zří ve všech věcech, toho Bůh neopouští a ani on nikdy neopouští jeho.
Zůstanu-li, kdo půjde? Půjdu-li, kdo zůstane? (Jako vyjádření k nutnosti opustit Florencii kvůli jednání s papežem)
Woody Allen
Kdybych si měl vybrat mezi papežem a klimatizací, beru klimatizaci.
Dominik Duka
Nad katedrálou nikdy nevlál cizí prapor, ani hákový kříž, ani rudá vlajka se srpem a kladivem. I v obsazeném Hradě vždy zůstával ostrov Boží, i naší svobody.
František Palacký
Říká se, že děti, blázni a filozofové mluví pravdu. Proto se děti bijí, blázni zavírají a filozofové nechápou.
Václav Havel
Člověk prostě není Bůh a hra na něj se mu krutě mstí.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt