Úterý, 21. srpen 2018 | Svátek má Johana Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o Bohu, náboženství a víře - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Přátelé, i já věřím v prozřetelnost, já však věřím v prozřetelnost většiny, největšího měšce a nejdelšího kanónu.Josef II.
"Pro mne je tolerance čistě světskou záležitostí… Jsem připraven zaměstnat každého, ale každého, kdo pěstuje rolnictví nebo obchod, nebo usadit ve městě toho, kdo má příslušnou odbornost a přinese výhody či píli do mých zemí… Mou zásadou je úplná svoboda vyznání; potom bude jen jedno jediné náboženství, jež záleží v tom, aby všichni byli vychováváni ku prospěchu státního celku… Je-li opatřena služba státu, zákon přírody a společnosti, dostává-li se Nejvyšší bytosti úcty a modliteb, není důvodu, abyste se Vy, dočasní vládcové, míchali do jiných věcí. To je moje smýšlení; Vaše veličenstvo je zná; bojím se, že je nezměním nikdy." (1777)
Pavel Kosorin
Keď je Biblia zakázaná, číta sa viac ako keď je kázaná.
Matka Tereza
Boh nás volá k vernosti, nie k úspechu.
Juan Ruiz de Alarcón
Zklameme-li se v lásce, nezmoudříme, jen se staneme nedůvěřivými.
V počestnost nemůžete věřit, dokud jste jí sami nedosáhli. Lépe je zachovat se čistým a průzračným, neboť jste okno, jímž musíte vidět svět.
Andrzej Sapkowski
S láskou je to jako s ledvinovou kolikou. Dokud tě nepostihne záchvat, nedokážeš si něco takového ani představit. A když ti někdo vypráví, nevěříš.
Neznámý autor
Nevěř nikomu. Nejmíň sám sobě.
Stephen Hawking
Takže Einstein sa mýlil, keď povedal "Boh nehrá kocky." Uvažovanie o čiernych dierach nasvedčuje, že Boh nielenže hrá kocky, ale občas ich hádže aj tam, kde ich nikto nemôže vidieť. [So Einstein was wrong when he said "God does not play dice". Consideration of black holes suggests, not only that God does play dice, but that He sometimes confuses us by throwing them where they cant be seen. (en)]
Soren Kierkegaard
Kdo miluje Boha, nepotřebuje ani slz, ani obdivu, v lásce zapomíná na utrpení, a zapomíná na něj tak dokonale, že mu na bolest nezůstane ani nejmenší vzpomínka - leda by mu ji připomněl sám Bůh. -str.104
Krásná žena se ráda oddává bludu, že je bohyní.Honoré de Balzac
Láska má své iluze a každá iluze má svůj zítřek. Z toho důvodu se už tolik milenců rozešlo, ač věřili, že jsou spojeni navždy. Skutečnou zkouškou je bolest a štěstí. Když dvě bytosti prošly touto dvojí zkouškou života, rozvinuly v ní své chyby a své pře.
Kto nemá národ, ten nemá ani Boha! Buďte si istí, že všetci tí, čo prestanú chápať svoj národ a strácajú s ním spojenie, strácajú zároveň vieru otcovskú, stávajú sa buď ateistami, alebo ľahostajnými.
Pavel Kosorin
Bůh si pečlivě vybírá ty, které vyslyší - a ještě pečlivěji ty, jejichž prosby nechá bez odpovědi.
Stanisław Jerzy Lec
Věřím, že lidé pocházejí z opic. Ale nevěřím, že z jednoho druhu.
Náboženské otázky, byť by byly pro jednotlivce sebedůležitější, patří do soukromí a náboženských komunit, nikoli do politiky.
George Washington
Je nemožné správne svetu vládnuť bez Boha a Biblie.
František Saleský
Usilujme sa o takú slobodu ducha, že keď nás niekto vyruší v pobožnosti, vieme pobožnosť prerušiť s veselou tvárou. Kto takúto slobodu nemá, ukazuje, že ho to mrzí a ponosuje sa.
Gaius Iulius Caesar
Lidé rádi uvěří tomu, čemu uvěřit chtějí.
Josif Vissarionovič Stalin
Stalin: "Já vím, že vy, Čechoslováci, nám Rusům nedůvěřujete. Ani vy, dr. Beneši, nám nedůvěřujete!" Beneš: "Ano!" Stalin: "Avšak já vás ujišťuji, že dodržíme smlouvu, kterou jsme s vámi uzavřeli - že Československo bude svobodná a nezávislá země a že my se nebudeme vměšovat do vašich vnitřních záležitostí. Jak to budete dělat, takové to budete mít." (Stalinův přípitek na večeři na Benešovu počest, když se na jaře 1945 vracel z londýnského exilu přes Moskvu do Československa; zdroj: sds.cz)
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt