Neděle, 23. říjen 2016 | Svátek má Teodor Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o Bohu, náboženství a víře - 45. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Bohové vytvořili po zralé úvaze dvojici, které se říká muž a žena tak, aby oba měli ze společného života co největší prospěch. Oba dva musí dávat a přijímat, proto poskytli oběma stejnou měrou paměť i pozornost, stejnou měrou také učinili oba schopné sebeovládání. Protože nemají oba přirozené vlohy k týmž věcem, potřebují tím spíš jeden druhého a jejich spojení se ukazuje ještě užitečnější: na co nestačí jeden, to dokáže druhý.

Max Weber
Učené ženy jsou v domácnosti stejně zlá pohroma jako ženy hysterické. Učená, citlivá, galantní dáma znající bonton, a dále pobožnůstkářka, to jsou čtyři hlavní rány, kterými Mojžíš zapomněl trestat Egypťany. Každá o sobě stačí udělat z nejrozumnějšího muže blázna, a z nejšťastnějšího pak nejnešťastnějšího tvora na světě.
Oscar Wilde
Obyčejné ženy se vždycky utěší. Některé tím, že si začnou libovat v sentimentálních barvách. Jakživ nevěřte ženě, ať je jakkoliv stará, která nosí světlefialové barvy, nebo ženě přes pětatřicet, která má ráda růžové stužky. To vždycky znamená, že jde o ženy s historií. Jiné zas nalézají velikou útěchu v tom, že najednou začnou objevovat dobré vlastnosti u svých manželů. Chlubí se člověku do tváře svým manželským štěstím, jako kdyby šlo o nějaký úžasně okouzlující hřích. Vždycky si najdou nějakou útěchu. A to jsem se ještě nezmínil o té nejdůležitější... Že si žena opatří obdivovatele některé jiné ženy, když přijde o vlastního.
Oscar Wilde
Ženy, jimž muži důvěřují, vypadají jako dokonale nešťastné.
Oscar Wilde
Když nás chtějí bohové potrestat, vyslyší naše modlitby.
Misionáři jsou potravou, kterou bůh sesílá utlačeným a podvyživeným kanibalům.
Oscar Wilde
Náboženství je moderní náhražka víry.
Oscar Wilde
Starci všemu věří. Muži o všem pochybují. Mladí všechno vidí.
Oscar Wilde
Soudím, že pánbůh tvoříc člověka přecenil svoje možnosti.
Oscar Wilde
Nikdy nedůvěřujte ženě, která vám poví, kolik jí je opravdu let. Žena, která vám řekne toto, je schopna říci vám cokoli.
Primitivní víra v pokrok je přesvědčením, které nesvědčí o síle, ale o povolnosti, a tudíž o slabosti.

Norbert Wiener
Každé absolutní vítězství je ihned následováno "soumrakem bohů", ve kterém se samo pojetí vítězství rozplyne v okamžiku jeho dosažení.
Alfred North Whitehead
Není běžnějšího omylu než věřit, že když provedeme dlouhé a přesné matematické výpočty, je pak aplikace výsledku na nějaký fakt v přírodě absolutně jistá.
Jiří Wolker
Lidé lidem dveře otevírají.
Jiří Wolker
Lidé se chtějí sebe zmocniti. A nejvíce v lásce. Tím také svrchovaně trpí. Poznávají, že člověk je v jádru svobodný. Byť bychom jakkoli pevně drželi jeho srdce, nikdy tomu neuvěříme.
Smích - tu ozvěnu našeho pláče - to křídlo úsměvu, co tluče za oknem nočního strachu, nikdy mít v hrsti nebudem. Kdybychom - nedejte bohové - tu sladkou můru polapili, bylo ba na světě po srandě.
Andy Warhol
Je neuvěřitelné, kolik lidí si do pokoje pověsí obraz elektrického křesla - zvlášť, když barva obrazu ladí s barvou závěsu.
Walther
Klam, pláč a předení vložil pánbůh do ženy.
Walther
Ženě nevěř - ani mrtvé.
Walther
Nesvěřuje všechno jedné lodi.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt