Neděle, 22. duben 2018 | Svátek má Evžénie Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o Bohu, náboženství a víře - 44. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Ak chápeš, to nie je Boh! [Si comprehendis, non est Deus! (lat.)]Augustín
Biblia nás učí ako sa ide do neba, nie o tom ako je nebo postavené.
Isaac Asimov
Správne čítaná Biblia je najmocnejšou silou pre ateizmus, akú si vieme predstaviť. [en: Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived.]
Isaac Asimov
Emocionálne som ateista. Nemám žiadne fakty, aby som dokázal, že Boh neexistuje, ale tak silne to tuším, že nechcem strácať čas. [en: Emotionally, I am an atheist. I dont have the evidence to prove that God doesnt exist, but I so strongly suspect he doesnt that I dont want to waste my time.]
Matthew Arnold
Boh je tým všetkým, čoho čiastkou sa cítime byť.
Zamilovať sa a neprísť o rozum - to je umenie pre bohov.
Lucius Apuleius
Bozky sú pozdravy bohov.
Ambrosius
Keď čítame Sväté písmo, Boh sa vracia poprechádzať sa v pozemskom raji.
Woody Allen
Pre teba som ateista, pre Boha lojálna opozícia.
Woody Allen
Ak chcete pobaviť Pána Boha, zoznámte ho so svojimi plánmi do budúcna.
Jsou v životě chvíle, kdy je nesmírně důležité věřit v něco většího než jste vy sami.Julius Zeyer
Láska jako dech boží duje, kam chce.
Jiří Žáček
Trpaslíci věří, že jejich velikost závisí na výšce podstavce.
Jiří Žáček
Možná, že nám chemici zjistí i chemické složení talentu. Zatím o talentu víme jen to, že se neodpouští. Ale co je to talent? Boží dar, třetí noha, vadný genetický kód? Podstatná je především práce na talentu. Nic není zadarmo.
Xenofanés
Bůh celý vidí a celý slyší, avšak nedýchá.
Bůh je věčný, jeden, veskrze sobě podobný, ohraničený, kulové podoby a všemi částmi vnímající.
Xenofón
Bohové vytvořili po zralé úvaze dvojici, které se říká muž a žena tak, aby oba měli ze společného života co největší prospěch. Oba dva musí dávat a přijímat, proto poskytli oběma stejnou měrou paměť i pozornost, stejnou měrou také učinili oba schopné sebeovládání. Protože nemají oba přirozené vlohy k týmž věcem, potřebují tím spíš jeden druhého a jejich spojení se ukazuje ještě užitečnější: na co nestačí jeden, to dokáže druhý.
Max Weber
Učené ženy jsou v domácnosti stejně zlá pohroma jako ženy hysterické. Učená, citlivá, galantní dáma znající bonton, a dále pobožnůstkářka, to jsou čtyři hlavní rány, kterými Mojžíš zapomněl trestat Egypťany. Každá o sobě stačí udělat z nejrozumnějšího muže blázna, a z nejšťastnějšího pak nejnešťastnějšího tvora na světě.
Oscar Wilde
Obyčejné ženy se vždycky utěší. Některé tím, že si začnou libovat v sentimentálních barvách. Jakživ nevěřte ženě, ať je jakkoliv stará, která nosí světlefialové barvy, nebo ženě přes pětatřicet, která má ráda růžové stužky. To vždycky znamená, že jde o ženy s historií. Jiné zas nalézají velikou útěchu v tom, že najednou začnou objevovat dobré vlastnosti u svých manželů. Chlubí se člověku do tváře svým manželským štěstím, jako kdyby šlo o nějaký úžasně okouzlující hřích. Vždycky si najdou nějakou útěchu. A to jsem se ještě nezmínil o té nejdůležitější... Že si žena opatří obdivovatele některé jiné ženy, když přijde o vlastního.
Oscar Wilde
Ženy, jimž muži důvěřují, vypadají jako dokonale nešťastné.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt