Pátek, 21. říjen 2016 | Svátek má Brigita Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o Bohu, náboženství a víře - 12. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Pro mne je judaismus, stejně jako všechna ostatní náboženství, ztělesněním nejdětinštějších pověr. Židé, ke kterým mám to potěšení náležet a s kterými jsem si mentálně blízký, nemají žádné jiné kvality než ostatní lidé. Dle mé zkušenosti nejsou lepší než jakákoli jiná lidská skupina, i když od největšího zla je chrání nedostatek moci. Jinak nevidím na nich nic vyvoleného.

Santiago Calatrava
Lidé se pokoušeli vykládat Gaudího v termínech pohanství, svobodného zednářství, buddhismu nebo ateismu. Podle mého byl skutečně mužem, který sloužil zbožné ideji. Bohem nebo spíš bohyní, které se Gaudí klaněl, byla architektura sama.
Benedikt XVI.
Statistika není mým bohem.
Fernando Arrabal
Současný terorismus je ve své podstatě náboženský, a proto to nebude dlouho trvat a brzy skončí. Opírá se o víru a náboženství, které už nemá žádnou moc, aby se postavilo světu, vědě. Lidé ztratili víru v Boha, svět je agnostický. Věda a sex nás brzy osvobodí.
Woody Allen
Kdyby mi tak Bůh chtěl dát nějaký znamení, třeba složit na mé jméno velikou sumu ve švýcarský bance.
Moc, dámy a pánové, vyžaduje moudrost, střídmost a vnitřní, duševní pocit odpovědnosti. Moc, které se zneužívá, je zničující. Ovšem moc, která je doprovázena odpovědností, je darem Boha.
50 Cent
Vždycky jsem byl velmi ambiciózní. Nevěřím, že ambicióznost je osvojitelná vlastnost. Podle mne se s ní rodíte, je to součást osobnosti. A já se pořád budu pokoušet pohnout se dál, dostat se na další úroveň. A vím, že při pokusu na něco dosáhnout jednou zemřu.
Božena Němcová
Zdárná rodina je ten nejkrásnější dar Boží. Já bych ji přirovnala k naladěné lyře: každá struna jiný tón, a přece vspolku nejčistší souhlas.
Mary Wardová
Neuspokoj sa s ničím, čo je menej ako Boh. (30.8.) [Podobné: Nedopustite aby vás uspokojilo niečo menej ako Boh! (Matka Tereza)]
Voltaire
Je nad slnko jasnejšie, že Boh stvoril ženu, aby skrotil muža.
Čím viac poznáme ľudí, tým menej ich milujeme. S Bohom je to naopak: Čím viac ho poznáme, tým viac ho milujeme.

Elias Vella
Hriechom urážame nielen Boha, ale aj Cirkev.
Jean Vanier
Ježiš urobil niečo výnimočné: rozhodol sa ísť cestou slabosti a na prvý pohľad sa zdalo, že dopustil, aby iní zvíťazili nad ním. Na cestu, ktorá viedla k slabosti a pokore sa vydal už vo chvíli, keď sa v Máriinom lone Slovo stalo telom.
Tomáš Akvinský
Láska je priateľstvo človeka s Bohom.
Terezie z Lisieux
Keby ste vedeli, akú hodnotu má v Ježišových očiach malé zrieknutie, usilovali by ste sa o ne ako lakomec, ktorý sa naháňa za pokladmi.
S Ježišom žiť, za Ježiša umierať.
Angelus Silesius
Človek sa premieňa na to, čo miluje. Stáva sa Bohom, ak miluje Boha, stáva sa zemou, ak miluje zem.
Helen Rowlandová
Boh stvoril muža, žena stvorila manžela.
Richard Rohr
Ježiš sedemnásťkrát hovorí "nasledujte ma!". Ani raz nepovedal "uctievajte ma!"
Koos de la Rey
Bojím sa iba Boha, nikoho iného!

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt