Pondělí, 24. říjen 2016 | Svátek má Nina Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o Bohu, náboženství a víře - 10. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Bůh je stejně pravdivý jako strom, jenom je mnohem těžší ho poznat.

Václav Dušek
Ženy nikdy nelžou - věří prostě tomu, co právě říkají.
Erich von Däniken
Společnost, která neuznává alternativu své víry a své ideologie, která nepřipouští debatu z obav, že by přišla o svůj myšlenkový monopol, skončí nakonec v bludném kruhu náboženských či ideologických dogmat.
Karel Čapek
Nevěř tomu, čemu nerozumíš, ale nezavrhuj, cos neprozkoumal.
Jan Bosco
Co je tělesná láska? Nic více a nic méně než božská čertovina.
Rozum povznáší živočichy na lidi a láska z nich dělá božská stvoření.
Napoleon Bonaparte
Člověk jako já je buď bohem, nebo ďáblem.
Bhagavadgíta
Toho, kdo se povznesl nad dobro i zlo, kdo je stejný k příteli jako k nepříteli, kdo Boha zří ve všech věcech, toho Bůh neopouští a ani on nikdy neopouští jeho.
Augustin Svatý
Bůh se stal člověkem, aby se člověk stal bohem.
Anaximandros z Mílétu
Nekonečno nemá počátek je počátkem všech ostatních věcí. Je božské, nesmrtelné a nezničitelné.
Zamilovat se a nepřijít při tom o rozum - to je umění pro bohy.

Karel Čapek
Svět bude zlej, pokud nezačnou lidi věřit v lidi.
George Washington
Je nemožné správně vládnout světu bez Boha a Bible.
Stendhal
Boha omlouvá jen to, že neexistuje.
Ian Stevenson
Reinkarnace je nejspravedlivějším náboženstvím. Každému, kdo se provinil proti zákonu lásky k bližnímu, dává v obnoveném pozemském životě možnost napravit to, v čem chyboval. Psychologie bude muset pohřbít mnohé staré a často velmi oblíbené teorie - a formulovat nové, ve kterých vědecky prokázaná reinkarnace zaujme klíčové místo.
V jiných dobách bývali hrdinové oslavováni pro tak všední ctnosti jako odvaha, štědrost, chytrost, věrnost a víra, ale kam mi paměť sahala, sotva kdy pro sebejistotu. Jenže v naší neklidné éře, kdy většina z nás ani neví, kde vlastně stojí, a nemůže s určitostí říct, zda stoupáme či klesáme, zda postupujeme vpřed nebo vzad, jsme-li milováni či nenáviděni, zbožňováni či opovrhováni, nabývá sebejistota přednostního významu. (Noční kořist)
Erwin Rommel
Půjdu tak daleko jak jen to bude možné. Mám málo paliva a vody, ale v tomto ovzduší úspěchu vojáci nežádají pití a dokonce ani spánek. Chtějí pouze jít dál. Nyní dosáhnu El Alameinu, ale cíly jsou Alexandrie, Káhira, údolí Nilu... Pokud bude tanková armáda schopna projít úžinou u El Alameinu, čemuž věřím, 30. června budeme v Káhiře. Počkám tam na vás, tam si budeme moct promluvit ve větším pohodlí. (26. června 1942, Sidi Barrani, rozhovor s Kesselringem a Cavallerem, zaznamenaný Rommelovým pobočníkem)
Ferdinand Peroutka
Komunismus - ze své volby - je největším žijícím nepřítelem svobody. V zápase proti sobě stojí systém demokratický a komunistický, ne kapitalistický a socialistický. Neboť demokratický stát přijímá zřízení socialistické nebo zřízení volného podnikání, podle toho, jak rozhodne většina. Z toho, že k demokracii se hlásí zastánci i odpůrci soukromého podnikání, vyplývá, že demokracie není hospodářská, spíše lidská víra... Škodlivá lhostejnost státu byla nahrazena škodlivou všemohoucností státu, a občan ztratil poslední útulek, kam by se skryl před domýšlivým dohlížitelem. Lidskost je odsuzována jako chyba, která je pod úrovní cílevědomého politika. ["Demokratický manifest", 1959, New York]
George Orwell
Na světě je pár takových věcí, že jenom intelektuálové jsou tak šílení, aby jim uvěřili.
Taslima Nasrinová
Tehdy, mezi chudými ženami, které jsem ošetřovala, jsem si uvědomila, jak hrozné je postavení ženy v muslimské společnosti. Jsou považovány za otrokyně. Za nic jiného než za sexuální objekty. Proto jsem jednoho dne začala psát. Proti nespravedlnostem, které jsou páchány ve jménu náboženství.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt