Čtvrtek, 21. červen 2018 | Svátek má Alois Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o Bohu, náboženství a víře - 10. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Bůh je stejně pravdivý jako strom, jenom je mnohem těžší ho poznat.Václav Dušek
Ženy nikdy nelžou - věří prostě tomu, co právě říkají.
Erich von Däniken
Společnost, která neuznává alternativu své víry a své ideologie, která nepřipouští debatu z obav, že by přišla o svůj myšlenkový monopol, skončí nakonec v bludném kruhu náboženských či ideologických dogmat.
Karel Čapek
Nevěř tomu, čemu nerozumíš, ale nezavrhuj, cos neprozkoumal.
Jan Bosco
Co je tělesná láska? Nic více a nic méně než božská čertovina.
Rozum povznáší živočichy na lidi a láska z nich dělá božská stvoření.
Napoleon Bonaparte
Člověk jako já je buď bohem, nebo ďáblem.
Bhagavadgíta
Toho, kdo se povznesl nad dobro i zlo, kdo je stejný k příteli jako k nepříteli, kdo Boha zří ve všech věcech, toho Bůh neopouští a ani on nikdy neopouští jeho.
Augustin Svatý
Bůh se stal člověkem, aby se člověk stal bohem.
Anaximandros z Mílétu
Nekonečno nemá počátek je počátkem všech ostatních věcí. Je božské, nesmrtelné a nezničitelné.
Zamilovat se a nepřijít při tom o rozum - to je umění pro bohy.Karel Čapek
Svět bude zlej, pokud nezačnou lidi věřit v lidi.
George Washington
Je nemožné správně vládnout světu bez Boha a Bible.
Stendhal
Boha omlouvá jen to, že neexistuje.
Ian Stevenson
Reinkarnace je nejspravedlivějším náboženstvím. Každému, kdo se provinil proti zákonu lásky k bližnímu, dává v obnoveném pozemském životě možnost napravit to, v čem chyboval. Psychologie bude muset pohřbít mnohé staré a často velmi oblíbené teorie - a formulovat nové, ve kterých vědecky prokázaná reinkarnace zaujme klíčové místo.
V jiných dobách bývali hrdinové oslavováni pro tak všední ctnosti jako odvaha, štědrost, chytrost, věrnost a víra, ale kam mi paměť sahala, sotva kdy pro sebejistotu. Jenže v naší neklidné éře, kdy většina z nás ani neví, kde vlastně stojí, a nemůže s určitostí říct, zda stoupáme či klesáme, zda postupujeme vpřed nebo vzad, jsme-li milováni či nenáviděni, zbožňováni či opovrhováni, nabývá sebejistota přednostního významu. (Noční kořist)
Erwin Rommel
Půjdu tak daleko jak jen to bude možné. Mám málo paliva a vody, ale v tomto ovzduší úspěchu vojáci nežádají pití a dokonce ani spánek. Chtějí pouze jít dál. Nyní dosáhnu El Alameinu, ale cíly jsou Alexandrie, Káhira, údolí Nilu... Pokud bude tanková armáda schopna projít úžinou u El Alameinu, čemuž věřím, 30. června budeme v Káhiře. Počkám tam na vás, tam si budeme moct promluvit ve větším pohodlí. (26. června 1942, Sidi Barrani, rozhovor s Kesselringem a Cavallerem, zaznamenaný Rommelovým pobočníkem)
Ferdinand Peroutka
Komunismus - ze své volby - je největším žijícím nepřítelem svobody. V zápase proti sobě stojí systém demokratický a komunistický, ne kapitalistický a socialistický. Neboť demokratický stát přijímá zřízení socialistické nebo zřízení volného podnikání, podle toho, jak rozhodne většina. Z toho, že k demokracii se hlásí zastánci i odpůrci soukromého podnikání, vyplývá, že demokracie není hospodářská, spíše lidská víra... Škodlivá lhostejnost státu byla nahrazena škodlivou všemohoucností státu, a občan ztratil poslední útulek, kam by se skryl před domýšlivým dohlížitelem. Lidskost je odsuzována jako chyba, která je pod úrovní cílevědomého politika. ["Demokratický manifest", 1959, New York]
George Orwell
Na světě je pár takových věcí, že jenom intelektuálové jsou tak šílení, aby jim uvěřili.
Tomáš Garrigue Masaryk
Zbožnost korunuje a posvěcuje lásku. Náboženství bez lidskosti nemůže být správné; lidskost bez zbožnosti nemůže být úplná.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt