Neděle, 24. červen 2018 | Svátek má Jan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Charles Caleb Colton

« Všechny citáty autora
 

Člověk je ztělesněný paradox, uzlík protikladů.

 
Charles Caleb Colton

» Charles Caleb Colton - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Charles Caleb Colton, Charles Caleb Colton quotes, citáty o člověku, autoři od písmene C


Podobné citáty

 

Človek je stelesnený paradox, uzlík protikladov.

 
Charles Caleb Colton
 

Člověk se uchází o pochvalu obecenstva, jehož velká část se skládá z hlupáků. Je v tom kus směšného a ironického protikladu.

 
Claude Debussy
 

Umělecké dílo je výrazem nesdělitelné skutečnosti, kterou se člověk pokouší sdělit jiným - a kterou se někdy podaří sdělit. To je jeho paradox a jeho pravda.

 
Eugene Ionesco
 

Člověk je ztělesněná nejistota a každý konečný úsudek o něm je falešný. Změna lidského charakteru, nestálost v citovém životě je přirozenou vlastností člověka. Vždyť se mění s počasím, okolnostmi, tělesnými podmínkami, jeho zájmy, schopnostmi, názory a zvyky. Člověk vidí věci různě. Je stálý ve své nestálosti a nestálý ve své stálosti, nesnáší ponurou ctnost pravidelnosti, miluje rozmanitost, je takový i onaký, ze všech stran nekonečný, můžeme o něm pronášet protikladná určení, je to ztělesněný rozpor. Jeho dnešní já je jiné než včerejší, v jeho životě není totožných okamžiků, jeho individualita není dána, je to vyvíjející se struktura, přecházející z jednoho stavu do druhého.

 
Michel de Montaigne
 

Víra není bezprostřední popud srdce, nýbrž paradox života. -str.41

 
Soren Kierkegaard
 

Paradox britské politiky: v tom okamžiku, jakmile se někdo dostane k moci, je rázem bezmocný.

 
M. MacDonald
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt