Úterý, 22. květen 2018 | Svátek má Emil Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Carl Rogers

« Všechny citáty autora
 

Ak dokážem poskytnúť určitý druh vzťahu, druhý človek objaví v sebe kapacitu využiť tento vzťah a dôjde k zmene osobného postoja.

 
Carl Rogers

» Carl Rogers - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Carl Rogers, Carl Rogers quotes, citáty o člověku, autoři od písmene R


Podobné citáty

 

Přátelství se může udržovat i mezi lidmi různého pohlaví, a to vší hrubosti prosté. Nicméně žena v muži vidí vždy muže a naopak, muž v ženě ženu. Tento poměr není ani láskou, ani čistým přátelstvím. Tvoří jistý druh vztahu sám pro sebe.

 
Jean de La Bruyere
 

Homo sapiens se vyvinul nad všechny druhy tvorstva - je už schopen sám sebe jako druh vyhubit.

 
Gabriel Laub
 

Láska je určitý druh válečného stavu.

 
Publius Ovidius Naso
 

Dále, nebude od věci rozlišit tři druhy a, jakoby, stupně ambicí lidstva. První je těch, kteří touží rozšířit vlastní moc ve své rodné zemi, hrubý a zkažený druh. Druhý je těch, kteří usilují o rozšíření moci a vlády své země mezi lidmi. Tento je jistě důstojnější, ač neméně chtivý. Ale pokud člověk usiluje ustavit a rozšířit vládu a panství samotného lidského rodu nad světem, jeho ambice (má-li být zvána ambicí) je bezpochyby celistvější a vznešenější než ty předchozích druhů. Avšak vláda člověka nad věcmi záleží zcela na uměních a vědách. Neboť nemůžeme vládnout přírodě jinak, než jejím posloucháním. [Novum Organum, kniha I, aforizmus 28]

 
Francis Bacon
 

Můj vztah k anglickému jazyku se podobá vztahu k mé ženě. Miluji ji, ale neovládám.

 
Hans-Dietrich Genscher
 

Nedělejte problémy z nevěry! Je to spíše touha po změně způsobu milování než změně osoby milence.

 
Francisco Largo Caballero
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt