Úterý, 19. červen 2018 | Svátek má Leoš Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Broody Kent

« Všechny citáty autora
 

The conclusion is like beautiful wrapping paper on a gift.

 
Broody Kent

» Broody Kent - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Broody Kent, Kent Hovind quotes, autoři od písmene K


Podobné citáty

 

Science fiction je krásna hra a krásny zážitok. [Science fiction is a beautiful game, and a beautiful experience. (angl.)]

 
Gene Roddenberry
 

The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart.

 
Helen Keller
 

I´ m worse at what I do best and for this gift I feel blessed - Jsem nejhorší v tom, co dělám nejlépe a za tento dar se cítím požehnán. ("Smells like teen spirit")

 
Kurt Cobain
 

A mission statements story: A bunch of guys take off their ties and coats, go into a motel room for three days, and put a bunch of words on a piece of paper. Then go back to business as usual.

 
John Rock
 

Sme schopní veľkých vecí. A nepochybujem, že bytosti, čo prídu po nás budú schopné ešte väčších. Evolúcia sa s nami nezastaví: "Oh aké úžasné ľudstvo! Dokázali sme to!" Nedokázali. Evolúcia môže pokračovať do nekonečna. [Were capable of great things. And Ive no doubt that the creature that follows us will be capable of even more. Evolution didnt stop with us: "Oh great and beautiful mankind! Weve made it!" We havent. Evolution can go on forever. (angl.)]

 
Gene Roddenberry
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt