Neděle, 27. květen 2018 | Svátek má Valdemar Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Benedikt XVI.

« Všechny citáty autora
 

Církev není vězněm politických, rasových nebo kulturních dělících čar. Není možné ji porovnávat se státy nebo národními svazky.

 
Benedikt XVI.

» Benedikt XVI. - zobrazit všechny citáty »Zdroj: Pápež v kázni na sviatok Turíc: Cirkev je útočiskom v rozštiepenom svete. SME.sk [online]. 2010-05-23 [cit. 2010-05-23].


Štítky: Citáty Benedikt XVI., Anonymous quotes, citáty o náboženství, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Je-li člověk nespokojený se svým stavem, může jej změnit dvěma způsoby. Buď změní podmínky svého života, nebo svůj duševní postoj. První není vždy možné, to druhé je možné vždy.

 
Ralph Waldo Emerson
 

V Česku není možné strávit dvě hodiny v hospodě, ať už na vesnici nebo v Praze, aby se tam nepomlouvalo. Mně to jde poněkud na nervy a nezajímá mě to.

 
Karel Schwarzenberg
 

Ten, kdo není schopen žít ve společnosti nebo ji neshledává pro sebe dostatečnou, je buď zvíře, nebo bůh.

 
Aristotelés
 

Nic není buď dobré nebo špatné, naše myšlení dělá věci dobrými nebo špatnými.

 
William Shakespeare
 

Revoluce není slavnostní večeře nebo psaní eseje nebo malování obrazu nebo vyšívání; nemůže být tak uhlazená, nenucená a jemná, tak klidná, vlídná, zdvořilá, ukázněná a shovívavá. Revoluce je povstání, násilný čin, jímž jedna třída svrhne jinou.

 
Mao Ce-tung
 

Vypočuli sme si, aké jatky tento eunuch pripravil aby zničil cirkev. Ním vyvolane prenasledovanie sa môže porovnávať s prenasledovaniami, ktorými sa schizmatici, heretici a pohania obrátili proti cirkvi...Podľa môjho názoru žiadny prenasledovateľ horší než Fotios nikdy neoslabil východnú cirkev tak účinne. Okrem svojich krutých činov robil Fotios všetko možné i nemožné preto aby ju vytrhol so spoločenstva s cirkvou rímskou. Hrozné následky, ktoré postihli kresťanský Východ sa až do dnešnej doby stále zhoršovali. (Caesar Baronius, kardinál, historik)

 
Fotios
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt