Středa, 26. říjen 2016 | Svátek má Erik Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Ambrose Bierce

« Všechny citáty autora
 

Obdiv je zdvořilé uznání, že se někdo podobá nám samým.

 
Ambrose Bierce

» Ambrose Bierce - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)

Štítky: Citáty Ambrose Bierce, Ambrose Bierce quotes, autoři od písmene B

Podobné citáty

 

Sláva se podobá kruhu na vodě, který se nepřestává šířit, až se samým šířením dočista ztratí.

 
William Shakespeare
 

Nadávejte spisovně - vypadá to zdvořile.

 
Zdeňka Ortová
 

Láska se podobá rannímu stínu, v každém okamžiku bývá menší; ale přátelství se podobá stínu večernímu, roste, dokud slunce života nezapadne.

 
Jean de La Fontaine
 

Je přirozené, že životní úsek mládí může prostřednictvím dalekosáhlého uznání pudové stránky získat.Může například získat právě uznání sexuality, jejíž neurotické vytěsnění člověka v nehorázné míře vzdaluje životu nebo ho nešťastně přímo vnutí do nanejvýš nevhodného života, s nímž se pak přímo musí znesvářit.Oprávněné přijetí a uznání normálních pudů přivádí mladého člověka k životu a sloučí ho s osudy, jež ho vedou dále k nezbytnostem a s tím spojeným nutným obětem a výkonům, které posilují jeho charakter a utvářejí jeho zkušenost. Naproti tomu pro dospělého člověka ve druhé polovině života, jak je obecně známo, nepřetržité rozšiřování života už zřejmě není tím správným principem, poněvadž sestup v životním odpoledni vyžaduje zjednodušení, omezení a zvnitřnění, to znamená individuální kulturu.

 
Carl Gustav Jung
 

Víte, já ho znal ještě z doby, kdy chodil každý večírek s jiným děvčetem. A najednou se oženil za ty miliony. Já mu to docela přeji. Někdo miluje duši, někdo miluje tělo, někdo miluje peníze.

 
David Rath
 

Závist je nejupřímnější formou uznání.

 
Richard Wiggins
© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt