Úterý, 24. duben 2018 | Svátek má Jiří Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Albius Tibullus

« Všechny citáty autora
 

Bohatství člověka nepotěší a starostem neuleví.

 
Albius Tibullus

» Albius Tibullus - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Albius Tibullus, Tibullus quotes, citáty o člověku, citáty o penězích, autoři od písmene T


Podobné citáty

 

Nerozumní nikoho nepotěší v celém svém životě.

 
Démokritos
 

Bohatství a statky jeví tím, čím skutečně jsou, tedy ohromným a přebujelým strojem vynalezeným k zajištění trochy zanedbatelného pohodlí ... Bohatství a statky jsou nesmírným předivem, k jehož napnutí je třeba celoživotního úsilí, jež každou chvíli hrozí zavalit svého majitele a jež, dokud drží, ač může člověka ušetřit trochy drobného nepohodlí, nedokáže ochránit před žádnou vážnější nepřízní ročních dob. Uchrání před letní přeháňkou, ne před zimní bouří, ale nechávají člověka stejně jako dříve, ne-li více, vystavena úzkosti, strachu, nemocem, nebezpečí a smrti.

 
Logan Pearsall Smith
 

Chudoba je pro člověka bezpečná, velkému bohatství hrozí více nebezpečí.

 
Phaedrus
 

Jak na povahu působí bohatství, je každému známo. Neboť lidé, kteří na sebe nechají nějak působit nabyté bohatství, bývají zpupní a nadutí. Chovají se totiž tak, jako by měli všechny možné přednosti, neboť bohatství jest jako jakýsi druh míry hodnoty všeho ostatního, a proto vzniká zdání, jako by se za ně dalo všechno koupit... Takovému zbohatlému povýšenci jako by se nedostávalo výchovy k bohatství.

 
Aristotelés
 

Smrt se posmívá našim starostem.

 
Fred Bérence
 

Práce je nejlepším protijedem proti starostem.

 
Montegazza
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt