Neděle, 24. červen 2018 | Svátek má Jan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Albert Einstein

« Všechny citáty autora
 

Muž sedí s krásnym dievčaťom hodinu, ale zdá sa to menej ako minútu. Ale povedzte tomu istému mužovi, aby sedel na horúcich kachliach minútu, je to dlhšie ako hodina. To je relativita.

 
Albert Einstein

» Albert Einstein - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Albert Einstein, Albert Einstein quotes, citáty o mužích a ženách, autoři od písmene E


Podobné citáty

 

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

 
Honoré de Balzac
 

Vždycky jsem měl za to, že kdybychom jedinou minutu říkali to, co si myslíme, společnost by se zhroutila.

 
Charles Augustin Sainte-Beuve
 

Štěstí, které se o minutu opozdilo, není to jako opožděná milost popravenému?

 
Růžena Svobodová
 

Láska je nesmrtelná a činí všechny věci nesmrtelnými. Ale nenávist hyne každou minutu.

 
William Saroyan
 

V dějinách lidstva neplatila žádná politická smlouva ani o minutu déle když skončila výhodnost pro jednu ze smluvních stran.

 
Egon Lánský
 

Na velkých hodinách života je pouze jeden ukazatel, "Teď"! Ulice "Potom", nás přivede k domu "Nikdy"! Velké hodiny času odbijí každý den, každou hodinu a každou minutu našeho života. Tyto časové hodnoty už se nikdy nevrátí. Promarněné dny a hodiny jsou nenávratně ztraceny. Proč se nerozhodnout hned, s úmyslem udělat něco pořádného a dotáhnout to dokonce? Jestliže nás obyčejné úsilí přivádí k solidním úspěchům, což teprve úsilí neobyčejné?

 
Jan Berwid-Buquoy
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt