Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Albert Camus

« Všechny citáty autora
 

V hĺbke zimy som konečne pochopil, že vo mne spočíva nepremožiteľné leto.

 
Albert Camus

» Albert Camus - zobrazit všechny citáty »Zdroj: Zostavovateľ: EXLEY, Helen.: Cesty múdrosti. Bratislava: Slovart, 2006 ISBN 80-8085-143-3


Štítky: Citáty Albert Camus, Albert Camus quotes, autoři od písmene C


Podobné citáty

 

Uprostřed zimy jsem v sobě objevil věčné léto.

 
Albert Camus
 

Bez rodiny sa človek trasie od zimy v nekonečnom vesmíre.

 
André Maurois
 

"Poprvé jsem pochopil, že velikost modlitby spočívá především v tom, že na ni nepřichází odpověď, a že podobná směna nemá nic společného s nechutným obchodem. A že učit se modlitbě znamená učit se tichu. Že láska začíná teprve tam, kde už nelze čekat žádný dar. Láska je především modlitba a modlitba je ticho."

 
Antoine de Saint-Exupéry
 

Nemusíte být nezbytně Skandinávec, abyste pochopil Sibelia, nebo Čech, abyste pochopil Janáčka. Je tu samozřejmě určité dědictví, geny, které si v sobě neseme, ale hudební intelekt je jednotný. Každý může hudbu pochopit a předat dál. To jsou hlavní mechanismy, které umožňují lidem hudbu interpretovat.

 
Aleksandar Marković
 

S náročnosťou súčasného života rastie túžba po vnútornej modlitbe, ktorá umožňuje v hĺbke vlastnej duše stretnúť sa s Bohom.

 
Ján Pavol II.
 

Problémy života nemôžeme riešiť na povrchu, ale len v hĺbke. V dimenziách povrchu sú neriešiteľné. (pravdepodobne v roku 1948)

 
Ludwig Wittgenstein
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt