Čtvrtek, 26. duben 2018 | Svátek má Oto Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Alain Badiou

« Všechny citáty autora
 

Znamená-li demokracie reprezentaci, jedná se v první řadě o paušální reprezentaci systému, který demokracie formálně ztělesňuje. Jinými slovy, zastupitelská demokracie je v první řadě konsensuální reprezentací kapitalismu neboli toho, co bylo dnes přejmenováno na ‚tržní hospodářství. To je příčinou její strukturální zkorumpovanosti. (z knihy De quoi Sarkozy est-il le nom?)

 
Alain Badiou

» Alain Badiou - zobrazit všechny citáty »Zdroj: ŽIŽEK, Slavoj. Berlusconi v Teheránu. literarky.cz [online]. 2009-07-28 [cit. 2011-02-21].


Štítky: Citáty Alain Badiou, Alain Badiou quotes, citáty o knihách, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Uctíváme v každém člověku jednotlivce, kterého stvořil Bůh. Lidská důstojnost a svoboda jsou základem pro veškerou činnost ve státním aparátě, v oblasti hospodářství a kultury. V první řadě člověk a potom stát. V první řadě člověk a potom hospodářství.

 
Konrad Adenauer
 

"Víte, já se domnívám, že celá krize demokracie tkví v tom, že se někteří politici snaží zneužít demokracii pro své ambice. Když ve jménu demokracie někoho bombardujete kvůli ropě, zneužíváte ji. Demokracie nekrachuje ve své podstatě, ale v jejím nelegitimním naplňování. Idea demokracie je skvělá, ale ve světě je pouze pár opravdových demokracií, ačkoli se jich tak tituluje spousta."

 
Serj Tankian
 

Styl znamená v první řadě nic zbytečného a všechno podstatné.

 
František Xaver Šalda
 

Pokud dostanete padáka, v první řadě to znamená, že jste si zvolili špatnou práci.

 
Hal Lancaster
 

Podstata demokracie je v administraci a samosprávě. Demokracie není panování.

 
Tomáš Garrigue Masaryk
 

Stát třikrát v bitvě v první řadě je snazší, než jednou porodit.

 
Robinson Jeffers
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt