Středa, 20. červen 2018 | Svátek má Květa Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Adam Smith

« Všechny citáty autora
 

Ničemu se jedna vláda od druhé nenaučí rychleji než umění tahat z kapes lidí peníze.

 
Adam Smith

» Adam Smith - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Adam Smith, Adam Smith quotes, citáty o člověku, citáty o penězích, autoři od písmene S


Podobné citáty

 

Apartní hotel je místem, kde stovka lidí dře jako koně, aby si dvě stě lidí mohlo nechat tahat peníze z kapsy za to, co ve skutečnosti nechtějí.

 
George Orwell
 

Někteří lidé se nikdy ničemu nenaučí, protože všemu velmi brzy porozumějí.

 
Alexander Pope
 

…Vydělávat peníze je umění, pracovat je umění, ale největší umění je dělat dobré obchody.

 
Andy Warhol
 

Svět skrývá hrozné drama vůle k životu, která se sobě rozštěpila. Jedna bytost prospívá na úkor druhé, jedna ničí druhou.

 
Albert Schweitzer
 

"Demokracie je vláda lidu," vysvětloval Milo. "A lid jsme my, ne? Takže si ty peníze můžeme rovnou nechat a na vládu jako na pouhého zprostředkovatele se vykašlat. Upřímně řečeno, byl bych nejradši, kdyby vláda dala od války vůbec ruce pryč a uvolnila prostor svobodnýmu podnikání. Kdybychom vládě zaplatili, co jí dlužíme, posilovali bychom jenom zbytečně její kontrolní funkci a odrazovali bychom jiný individuální podnikatele od bombardování vlastních lidí a letadel. Brzdili bychom tím jejich iniciativu."

 
Joseph Heller
 

Byl to jeden z mnoha večerů, kdy jsem žádal tak deset patnáct lidí o náměty, až mi jedna má přítelkyně položila správnou otázku: "Co máš nejraději?" A tak jsem začal malovat peníze.

 
Andy Warhol
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt