Pátek, 22. červen 2018 | Svátek má Pavla Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Adam Mickiewicz

« Všechny citáty autora
 

Rozpravy všechny - čím déle je povedeme, tím dál jsou od pravdy jak voda od pramene.

 
Adam Mickiewicz

» Adam Mickiewicz - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Adam Mickiewicz, Adam Mickiewicz quotes, citáty o pravdě, autoři od písmene M


Podobné citáty

 

Z čistého pramene plyne čistá voda.

 
Neznámý autor
 

Zkoumáme-li všechny velké pravdy, zjistíme nakonec, že jsou jednoduché a snadno pochopitelné. Pokud ne, nejde o velké pravdy.

 
Napoleon Hill
 

Jsou dva druhy pravdy: pravdy triviální, pro něž jsou opačné názory naprosto absurdní, a pravdy hluboké, které se poznají podle toho, že jejich protikladem je zase pravda.

 
Niels Bohr
 

Všechny velké pravdy jsou zpočátku rouháním.

 
George Bernard Shaw
 

"Voda! Vodo, jsi bez chuti, bez barvy, bez vůně, jsi nedefinovatelná a člověk tě pije, aniž tě zná. Ty nejsi nutná k životu: ty jsi život sám. Naplňuješ nás rozkoší, jejíž zdroj není ve smyslech. S tebou se nám vrací všechno to, čeho jsme se už zřekli. Díky tobě se otevírají všechny vyschlé prameny našeho srdce. Jsi tím nejcennějším pokladem na světě a také pokladem nejchoulostivějším, ty, tak čistá v útrobách země. Člověk může umřít žízní u magnezitového pramene. Může umřít žízní na břehu solného jezera. Může umřít, i když má dva litry rosy, jsou-li v ní rozpuštěny nějaké soli. Ty nepřijímáš žádné příměsi, ty se nedáš zfalšovat, ty jsi podezíravé božstvo. Ale naplňuješ nás nesmírným a prostým štěstím."

 
Antoine de Saint-Exupéry
 

Všechny pravdy je snadné pochopit poté, co jsou objeveny. Potíž je v tom je objevit.

 
Galileo Galilei
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt